Новини світу фінансів

ЦПД: зменшення ключової процентної ставки в Росії з 21% до 20% не стане розв'язанням її економічних труднощів.

Зображення: Центр боротьби з дезінформацією

Зменшення облікової ставки Центрального банку Росії з 21% до 20% не здатне вирішити економічні труднощі країни, зазначає Центр протидії дезінформації при РНБО України.

Незважаючи на зниження процентної ставки, обстановка залишається непростою, і реальний вплив цих заходів буде незначним.

За інформацією Центру економічного розвитку, зменшення облікової ставки мало на меті продемонструвати позитивні зміни в економіці Росії. Однак, насправді, центральний банк продовжує вливати в економіку більше коштів, ніж дозволяє визначена ставка. Це свідчить про те, що зниження ставки є лише формальним кроком і не має суттєвого впливу на економічну ситуацію. Більше того, рівень інфляції в Росії залишається високим, а прогнози на майбутнє викликають обережність. Це свідчить про відсутність реальних змін у економічному середовищі.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

Відомство підкреслює, що зниження облікової ставки не вирішує проблем у бізнес-секторі, де підприємства, особливо ті, що мають кредити, стикаються з необхідністю рефінансування своїх боргів під новими, суттєво вищими ставками. Це, в свою чергу, призводить до зменшення кількості доступних вакансій і скорочення інвестицій у ключові галузі економіки. Раніше Центр зазначав, що через високі процентні ставки та економічні труднощі багато підприємств змушені зменшувати чисельність працівників для оптимізації витрат.

Отже, зменшення ставки є лише короткочасним заходом, який не може вирішити основні економічні проблеми, викликані війною, санкціями та нестачею довіри до російського рубля, підкреслює міністерство.

Читайте також