Вартість основних продуктів різко зростає: що очікувати українцям?
Внаслідок інфляційних процесів, посухи та нестачі трудових ресурсів, українські аграрії цьогоріч зібрали помітно менше врожаїв. Як наслідок, на ринку значно зросла кількість імпортованих овочів. Це призвело до суттєвого підвищення цін на овочі, які, ймовірно, в наступні місяці ще більше зростуть.
Аналітик EastFruit Weekly Ukraine Олександр Хорев розповів hromadske про цю ситуацію. Він підкреслив, що навесні зазвичай спостерігається підвищення цін на більшість компонентів "борщового набору", оскільки запаси якісних продуктів у сховищах починають вичерпуватись.
"У такому випадку ми будемо змушені імпортувати необхідні обсяги, оскільки імпорт, як зазвичай, має вищу вартість і оплата за нього здійснюється в іноземній валюті. Крім того, гривня продовжує знецінюватися. Ми не виключаємо, що в другій половині сезону ціна на цибулю також зросте, адже якісна продукція у вітчизняних виробників може закінчитись до березня-квітня. Перші цибулини нового врожаю ми традиційно очікуємо вже на початку червня," - коментує експерт.
Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка повідомляє, що через нестачу вітчизняної продукції імпорт почнуть завозити раніше, ніж зазвичай навесні. Насправді, цей процес вже розпочато, і тому в найближчі тижні ціни можуть підвищитися.
"Зимою ціни зростуть на 15%, і це триватиме до появи пропозицій від українських тепличників, які очікуються в квітні та травні", - зазначив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.
Чому в Україні спостерігається підвищення цін на продукти?
Ціни на певні овочі та фрукти, такі як картопля, морква, столовий буряк і яблука, зросли в 1,5-3 рази. Фахівці в аграрній сфері пов'язують це з декількома причинами:
OBOZ.UA раніше інформував, що напередодні новорічних свят в Україні прогнозується підвищення цін на багато продуктів. Зокрема, овочі можуть подорожчати на 15%, фрукти - на 10%, а м'ясо - на 7-9%. Найбільше зростання цін очікується на картоплю, яка може досягти 37 гривень за кілограм, а також на імпортовані фрукти, такі як мандарини та апельсини.