Новини світу фінансів

Ціни на нафтопродукти знижуються на фоні наближення терміну для мит у США | УНН

Ціни на нафту Brent та WTI знизилися через занепокоєння щодо можливого торговельного конфлікту між США та Європейським Союзом, що може негативно вплинути на попит на паливо. Адміністрація Трампа оголосила 1 серпня терміном для підписання торговельних угод, і в разі невиконання країн очікують високі митні збори.

У вівторок котирування нафти продемонстрували зниження вже третій день підряд, оскільки існують побоювання, що наближення торговельної війни між ключовими споживачами нафти, США та Європейським Союзом, може призвести до зменшення попиту на паливо через сповільнення економічної активності, повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 49 центів, або 0,7%, до $68,72 за барель на 09:15 за Гринвічем (12:15 за Києвом). Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate торгувалися на 60 центів, або на 0,9%, до $66,60 за барель.

Контракт на нафту марки WTI з терміном дії в серпні завершиться у вівторок, тоді як більш активний вересневий контракт знизився на 47 центів, що становить 0,7%, до $65,48 за барель.

"Ціни на нафту падають вже третю сесію поспіль... на тлі зростання гостроти торговельних переговорів між США та їхніми партнерами", - зазначила у своїй замітці Суджин Кім, аналітик банку MUFG.

Адміністрація Трампа встановила 1 серпня дедлайном для країн, яким необхідно укласти торговельні угоди, інакше їм загрожують високі мита.

"Відстрочок не передбачено": у США офіційно оголосили про запровадження нових митних зборів, які вступлять у силу з 1 серпня 2025 року. 21.07.25, 07:45 * 3814 переглядів

Згідно з інформацією, наданою дипломатами Європейського Союзу, ЄС розглядає різноманітні варіанти відповідних дій у відповідь на Сполучені Штати, оскільки ймовірність досягнення прийнятної торгової угоди з Вашингтоном стає все менш привабливою.

Сполучені Штати попередили про можливість введення 30% мита на товари з Європейського Союзу у разі, якщо не вдасться досягти угоди.

Слабкість долара частково знизила падіння цін на нафту, оскільки покупці, які користуються іншими валютами, витрачають менше в порівнянні з попереднім часом.

Ціни зменшилися через те, що страхи щодо торгової війни перекрили позитивний вплив, викликаний зниженням вартості долара США, зазначив у своєму повідомленні аналітик ринку IG Тоні Сікамор.

Завдяки обмеженим запасам дистилятів їхня висока рентабельність також сприяє підвищенню цін на нафту.

"Зниження могло б отримати більший поштовх, якби не тривале зростання цін на дистиляти, яке продовжує підтримувати обмежений запас", - зазначив аналітик PVM Oil Джон Еванс у своїй заяві.

Тим часом, згідно з опитуванням експертів Reuters, очікується, що запаси сирої нафти в США знизилися приблизно на 600 тисяч барелів протягом тижня, що завершився 18 липня.

Читайте також