Новини світу фінансів

Ціни на благородні метали - актуальні ставки на золото, срібло та мідь на фінансових ринках.

Які зміни відбулися в ціні золота протягом тижня?

Золото підсумувало тиждень з невеликим підвищенням на ринку. Проте, у п'ятницю, 13 грудня, ціна цього дорогоцінного металу опустилася нижче 2670 доларів за унцію. Таку інформацію надає 24 Канал, посилаючись на дані Trading Economics.

Цікаво Нафта різко зросла в ціні за тиждень

13 грудня ціна золота на спотовому ринку закрилася на позначці 2649,12 долара за унцію, згідно з інформацією Всесвітньої золотої ради. Як зазначає Markets Insider, за тиждень вартість золота підвищилася на 0,60%. Що стосується ф'ючерсів на золото, то в п'ятницю вони завершили торги на рівні 2669,9 долара за унцію. Протягом п'яти торгових днів ціна контрактів на цей метал зросла на 0,41%, за даними MarketWatch.

Твоя кар'єра важлива! Розпочни її у місці, де про тебе піклуються. Райффайзен Банк - це організація, що цінує та підтримує ветеранів, допомагає демобілізованим співробітникам і відкриває двері для колишніх учасників бойових дій. Крім того, тут було створено посаду офіцера з питань ветеранів, який займається потребами захисників і захисниць. Детальнішу інформацію можна знайти за посиланням.

На золото впливають очікування щодо подальшої монетарної політики Федеральної резервної системи США. Зокрема, йдеться про невизначеність щодо масштабу зниження ставок ФРС наступного року. Річ у тому, що у першій економіці світу знову виходить на перший план занепокоєння про стійкість інфляції у країні.

Срібло закінчило тиждень з вартістю 30,57 долара за унцію, згідно з даними Markets Insider. Протягом тижня його ціна знизилася на 1,3%. Вартість цього дорогоцінного металу зменшилася після досягнення місячного максимуму, зафіксованого раніше на цьому тижні.

У той час ціна срібла коливалася приблизно на позначці 32 долари за унцію. На зміни вартості цього дорогоцінного металу впливала невизначеність стосовно промислового попиту в Китаї.

Крім того, цей аспект перешкоджав збереженню злитків після тривалого періоду "миролюбних" рішень з боку центральних банків. Протягом тижня кілька регуляторів знизили процентні ставки, серед яких були Європейський центральний банк, Банк Англії та Швейцарський національний банк.

Загалом мідь зафіксувала несуттєве зростання за тиждень. Ціна на метал зросла на 0,13%, згідно з даними Google Фінанси. Водночас під час торгів у п'ятницю, метал торгувався на рівні 4,18 долара за фунт (0,45 кілограма). Мідь зафіксувала спад на ринку, продовживши відкат від місячного максимуму на рівні 4,25 долара за фунт.

До теми! Метал реагує на новини з Китаю, який є ключовим споживачем міді у світі. Перш за все на ринку занепокоєні песимістичним прогнозом щодо виробничого попиту в Китаї.

Також на ринку виникають побоювання, що обіцянки щодо посилення фіскальних стимулів та пом'якшення монетарної політики не зможуть стати каталізатором для підвищення обсягів промислового виробництва, що негативно вплине на перспективи для основних споживачів міді. Тим часом, на кінець тижня ціна на тонну міді за інформацією порталу LME складає 9052,50 долара.

Читайте також