Новини світу фінансів

Чи відбудуться зміни в курсі долара в останній тиждень осені: думка експерта з банківської сфери.

Експерт вважає, що ситуація на валютному ринку виключає можливість обвалу гривні.

У фінальному тижні осені не слід очікувати значних коливань на валютному ринку, оскільки, як показали останні місяці, Національний банк знову зможе впровадити ефективні заходи для стримування інфляційного тиску на валютні курси.

Як розповів УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, відтак, попри інформацію, що за підсумками 2024 року інфляція в країні пришвидшиться до 10%, ситуація на валютному ринку буде більш комфортною.

Протягом наступного тижня очікуються невеликі коливання валюти, як у бік підвищення, так і в напрямку зниження, але вони не будуть різкими. Іншими словами, ринок залишиться в стабільних умовах та під пильним контролем регулятора, який у разі необґрунтованого та хаотичного зростання попиту зможе швидко втрутитися і відновити баланс між покупцями та продавцями, - зазначив фахівець.

За його прогнозом, з одного боку, курс поступово рухатиметься в бік 42 грн/дол., однак ці "рухи" не стануть надмірними. Банкір припускає, що, порівняно з 1 листопада (курс перебував на позначці 41,21 грн/дол.) офіційний курс долара 1 грудня складе 41,5-41,6 грн/дол. Тобто потенційне зростання курсів може бути до 1%.

"Важливо підкреслити, що внаслідок термінів сплати податків може спостерігатися зменшення обсягу валюти, яку експортери пропонують на міжбанківському ринку. Тому роль регулятора в цій сфері може збільшитися, щоб стримати потенційний попит", - зауважив Лєсовий.

В свою чергу, на готівковому ринку можна прогнозувати зниження попиту, що зумовлено "природними факторами": триває період різноманітних акцій і знижок, які значно впливають на зростання числа продавців валюти. Багато людей витрачатимуть свої валютні заощадження на необхідні та бажані покупки, а також готуватимуться до святкового сезону Різдва та Нового року.

За прогнозом експерта, на валютному ринку з 25 листопада по 1 грудня очікуються коридори коливань курсів в діапазоні 41,2-41,7 грн/дол. та 43,5-45 грн/євро (на міжбанку) та 41,2-41,8 грн/дол. та 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку). Щоденні курсові зміни на міжбанку можуть складати до 0,05-0,15 грн, у банках -- до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах -- до 0,3 грн. А тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.

Таким чином, ринкова ситуація буде відзначатися незначними коливаннями, незважаючи на зовнішні інфляційні фактори. Ринок знаходиться під стабільним "застрахуванням", що виключає ризик різкого зниження курсу гривні, - підкреслив Лєсовий.

У київських обмінниках на 21 листопада курс долара досяг 41,60 грн за долар, що на 5 копійок вище, ніж вчора. Продати долар можна за такою ж ціною - 41,60 грн. Щодо євро, його курс залишився стабільним на рівні 44,15 грн за євро, а ціна продажу становить 44,00 грн за євро.

На 21 листопада курс долара в "ПриватБанку" залишився на рівні 41,60 грн за одиницю, без змін. Що стосується євро, його вартість також не змінилась і становить 44,20 грн за євро.

Читайте також