Новини світу фінансів

Чи варто очікувати підвищення курсу долара щодо гривні з приходом Трампа: які є підстави для цього?

Цю інформацію озвучив Віталій Ваврищук, керівник департаменту макроекономічних досліджень групи ICU, під час інтерв'ю для радіо NV, про що інформує РБК-Україна.

"Звичайно, виникає питання щодо обмінного курсу, адже міжнародна допомога є тим чинником, який допомагає Національному банку підтримувати курс на стабільному рівні або зменшувати його незначними темпами, що не повинні викликати жодних труднощів для підприємств та населення," - зазначив він.

За його словами, Україні потрібно приблизно 35 млрд доларів щороку, для того щоб НБУ був "у повному комфорті і давав для валютного ринку стільки валюти, скільки потрібно, щоб не виникав дефіцит, щоб не виникало ситуацій, коли нам загрожує там різка зміна курсу, різке знецінення гривні".

"Чи отримуємо ми 35 млрд доларів наступного року? Я би сказав що за останні кілька тижнів з'явилося дуже багато аргументів на користь того що все ж таки ці кошти надійдуть в повному обсязі і вчасно", - сказав він.

Ваврищук повідомив, що велика частина від цієї суми це будуть процентні доходи від знерухомлених російських активів. "І все виглядає так, що незалежно від того, якою буде позиція нової адміністрації в США на питання фінансової підтримки України, ці кошти ми в будь-якому випадку отримаємо, тому що сутність це нам передають доходи знову ж таки від російських активів", - вважає експерт.

"Таким чином, на певний період кредиторами виступлять США та Європейський Союз, але незабаром ці фінансові ресурси повернуться до них через отримані відсоткові доходи з російських активів, - відзначив він."

Він зазначив, що механізми вже були остаточно затверджені, що забезпечує впевненість у тому, що наступного року Україна отримуватиме необхідну суму, приблизно 35 мільярдів доларів.

"На даний момент я спостерігаю за ситуацією з певною впевненістю," - зазначив Ваврищук.

Читайте також