Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, частка долара в глобальних резервних активах зменшилася, тоді як частка євро збільшилася.

За даними звіту COFER (Currency Composition of Official Foreign Exchange Reserves), частка євро зросла з 19,8% до 20,1% - найвищого рівня з кінця 2022 року.
Найбільше зростання показав швейцарський франк, частка якого в резервах зросла вчетверо - до 0,8% на кінець березня, що стало максимальним показником з 1999 року, коли було введено євро. Також зросла частка фунта стерлінгів.
З початку року валютні ринки пережили різкі коливання. Долар втратив майже 4% у першому кварталі на тлі значних політичних змін за адміністрації президента США Дональда Трампа - особливо в галузі торгівлі, безпеки та економіки, що підірвало довіру до провідної світової резервної валюти.
У другому кварталі падіння долара стало стрімким, оскільки його вартість знизилася більш ніж на 7% після введення Трампом значних тарифів у "день звільнення" на початку квітня, хоча частина цих заходів була згодом призупинена.
Водночас швейцарський франк, який вважається "тихою гаванню", став однією з найсильніших валют року, зміцнившись на 14% щодо долара.
Хоча коливання валют не завжди відображають готовність керівників резервами їх тримати, останні події посилили дискусії про те, чи перебуває долар США під загрозою втрати статусу основної світової резервної валюти і центрального елемента глобальної грошової системи.
Хоча деякі експерти вказують на можливі ознаки дедоларизації, загалом існує спільна думка, що будь-які такі зміни відбуватимуться поступово.
Нагадаємо, віце-президент ЄЦБ Луїс де Гіндос заявив, що фінансова архітектура єврозони ще далека від рівня США, тому євро не може претендувати на заміну долара як світової резервної валюти в найближчій перспективі.
Як заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, на сьогодні немає альтернативи для долара в ролі глобальної резервної валюти. НБУ тримає в доларі понад 80% резервів України.