Новини світу фінансів

Зобов'язання щодо "зеленої" електроенергії зростають на 30% щорічно, - заявив інвестор.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на співзасновника Української асоціації відновлюваної енергетикит Ігоря Титнного.

"У середньому за рік рівень платежів не перевищує 70%. Це означає, що щорічно борги зростають на 30%. Іншими словами, заборгованість накопичується, а не зменшується", - зазначив Тинний.

Він підкреслив, що фінансові розрахунки за вироблену енергію з відновлювальних джерел здійснюються в гривнях, і через накопичені боргові зобов'язання інвестори зазнають втрат внаслідок девальвації національної валюти, оскільки кредити бралися в іноземній валюті. Додатково, імпортоване обладнання було придбано за валюту.

Він також розповів, що нещодавнє оголошення компанією Укренерго дефолту по сплаті облігацій, а також її борги перед зеленими інвесторами, є результатом системного недофінансування компанії.

У той же час Тинний акцентує увагу на тому, що законодавчі норми зобов'язують Національну комісію, що здійснює регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), гарантувати фінансову стабільність державних енергетичних підприємств.

"Доходи Укренерго формуються виключно на основі тарифу, затвердженого Регулятором. Тинний зауважив, що якщо тариф для Укренерго буде встановлено на такому рівні, що забезпечить беззбитковість підприємства, то проблеми з боргами не виникнуть."

Разом з тим він розповів, що поки не бачить дій з боку держави, які б свідчили про те, що йде робота над погашенням попередніх боргів в зеленій енергетиці.

Як вже зазначалося раніше, борг НЕК "Укренерго" щодо компенсації за виробництво електроенергії з відновлювальних джерел перед державним підприємством "Гарантований покупець" перевищив 30 мільярдів гривень.

Експерти та інвестори настійно рекомендують державі вжити заходів для запобігання подальшому зростанню боргів "Укренерго" у зв'язку з наданням послуг щодо розширення виробництва електроенергії з відновлювальних джерел.

Читайте також