Борг можуть стягнути з вашої картки без вашої згоди: іноді навіть без рішення суду.

Чи має право банки автоматично знімати кошти з рахунків платників податків: роз'яснення Державної податкової служби.
У певних ситуаціях банки та платіжні системи можуть здійснювати примусове списання коштів з рахунків платників податків, які мають борги перед бюджетом, відповідно до норм податкового кодексу.
Грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках, електронних гаманцях, а також у системі електронного адміністрування ПДВ, можуть бути стягнуті на основі рішення суду. Це рішення надсилається контролюючому органу, який здійснює списання в межах суми заборгованості (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Однак, якщо податкова заборгованість виникла внаслідок несвоєчасної сплати зобов'язань або пені, самостійно зазначених платником податків у декларації чи уточненому розрахунку, суд не потрібен. У цьому випадку контролюючий орган має право ініціювати списання коштів за рішенням його керівника (або уповноваженої особи), якщо борг не погашено протягом 90 календарних днів (п. 95.5 ст. 95 ПКУ).
Це рішення розглядається як офіційний запит з боку стягувача і підлягає терміновому виконанню в платіжній системі відповідно до її внутрішніх регламентів.
Якщо йдеться про податкову заборгованість фізичної особи, стягнення провадиться через суд. Після набуття чинності рішенням його виконує Державна виконавча служба в рамках Закону про виконавче провадження (п. 87.11 ст. 87 ПКУ).
Процес зняття коштів без попередньої згоди платника регламентується Інструкцією щодо безготівкових платежів у національній валюті, розділ IV.
Нагадаємо, раніше українцям обіцяють шалені зарплати: коли платитимуть по 40 тисяч.
Як інформував портал "Знай.ua", українцям стало легше оплачувати комунальні послуги.
Крім того, "Знай.ua" інформував про впровадження в Україні нового формату соціальної допомоги: кому буде доступна ця підтримка.