"Комерційна діяльність з продажу квитків на міжнародні поїзди Укрзалізниці: 10 осіб опинилися під слідством | УНН"
Правоохоронні органи виявили злочинну групу, що займалася продажем квитків на міжнародні потяги за цінами від 300 до 500 євро. Унаслідок їхніх нелегальних схем Укрзалізниця понесла збитки, що перевищують 73 мільйони гривень.
Викрито членів злочинної організації, яка незаконно заробляла мільйони гривень на продажі квитків на потяги міжнародного сполучення АТ "Укрзалізниця", користуючись підвищеним попитом на такі квитки. Наразі повідомлено про підозри 10 особам. Про це УНН повідомляє з посиланням на ОГП.
"Під наглядом Солом'янської прокуратури м. Києва було викрито учасників злочинного угруповання, яке незаконно отримувало мільйони гривень, реалізуючи квитки на міжнародні потяги АТ 'Укрзалізниця'. Вони скористалися високим попитом на ці квитки. На даний момент 10 осіб отримали підозри", - зазначається у повідомленні.
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, "квитковий бізнес" було налагоджено головою Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський, яка є частиною філії "Пасажирська компанія".
Він залучив до цієї справи заступника начальника дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників міжнародних поїздів. Члени злочинної групи регулярно займалися продажем пасажирам місць у службових купе та купе для відпочинку провідників, які не були доступні через систему продажу квитків, а також вільних місць. Квитки реалізовувалися за ціною від 300 до 500 євро на маршрут Київ-Варшава, при цьому офіційна вартість становила 3700 грн, - повідомляє ОГП.
Пасажири розраховувалися готівкою безпосередньо з начальниками поїздів або провідниками міжнародних маршрутів.
"Крім того, до введення "Укрзалізницею" системи верифікації пасажирів через Дія.Підпис, учасники схеми викуповували квитки з метою їх подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення. За такими схемами продавали квитки на потяги Київ-Варшава, Київ-Хелм, Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, Київ-Перемишль, Київ-Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення", - зазначається в повідомленні.
Правоохоронці задокументували діяльність цих схем протягом січня - червня 2024 року. Отримані гроші учасники ділили між собою.
"Згідно з попередніми оцінками, АТ 'Укрзалізниця' зазнала збитків у понад 73 млн грн через неофіційний продаж квитків. Під час більш ніж 80 обшуків було вилучено грошові кошти в національній та іноземній валютах на загальну суму близько 5 млн грн, а також автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони та інші речі", - повідомили в прокуратурі.
В залежності від їхньої ролі та рівня залученості, підозрюваним висунуто звинувачення у формуванні та управлінні злочинною організацією, а також у їх участі у діяльності цієї організації та зловживанні своїм службовим становищем (частини 1-3 статті 255, частини 1 та 2 статті 364 Кримінального кодексу України).
Доповнення можна перефразувати як "додаткова інформація" або "продовження".
Сьогодні, 11 грудня, Національна поліція за підтримки Укрзалізниці здійснює розслідування у справі про зловживання з боку посадових осіб у сфері міжнародних пасажирських перевезень.
Укрзалізниця оголосила, що в Києві та області тривають обшуки, спрямовані на ліквідацію злочинної групи, яка експлуатувала звичайних працівників залізниці.