Розширення можливостей для жінок у сфері бізнесу: Мінекономіки, Національний банк України та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали угоду в Римі -- Delo.ua

Справа стосується не тільки фінансових ресурсів, але й усунення перешкод, які жінки зустрічають частіше, ніж інші: підвищені вимоги до застави, скорочені терміни кредитування та більш суворі умови.
Як підкреслила перша віцепрем'єрка та міністр економіки України Юлія Свириденко, започатковується нова платформа співпраці з Національним банком України та Європейським банком реконструкції та розвитку, що покликана надати українським жінкам більше шансів для розвитку їх власних бізнес-проектів.
Співпраця на цій платформі включає в себе збір та аналіз даних, розділених за гендерною ознакою, щоб виявити та усунути дисбаланси у доступі до ресурсів.
Ця програма також визначає ЄБРР як стратегічного союзника і стимулює Україну взяти участь у світовому Кодексі WE Finance, спрямованому на підтримку економічного розширення прав і можливостей для жінок.
Кодекс WE Finance є глобальною ініціативою в межах Women Entrepreneurs Finance Initiative (We-Fi). Її головна мета - подолання гендерних розривів у фінансовому забезпеченні та доступі до даних. Ініціативу підтримують понад 30 фінансових установ та державних органів. Вона ґрунтується на успішному досвіді Великої Британії - програмі "Інвестування в жінок".
Ініціатива закликає організації призначати на керівні посади лідерів, які опікуються питаннями фінансування жінок. Це сприятиме інституційним змінам, відстеженню та звітуванню за узгодженими індикаторами щодо фінансування бізнесу, який очолюють жінки, а також впровадженню цільових заходів підтримки жіночого підприємництва.
Зазначимо, що в Україні все більше жінок займають позиції директорів новостворених компаній. Сьогодні кожен третій бізнес в країні керується жінками. Особливо багато таких підприємств розташовано в прифронтових регіонах. За останній рік значно зросла кількість жінок на чолі IT-компаній, аграрних підприємств та будівельних фірм.
До списку десяти найбільших українських компаній, очолюваних жінками, увійшли такі підприємства, як "ОККО-Експрес", "ОККО-Бізнес", "АВ Метал Груп", "Європлюс", "Ашан", "Трейд Енерджі Солюшн", "Експансія", "Анвітрейд" та "Клуб чипсів".
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру, протягом перших десяти місяців 2024 року жінки заснували близько 155 тисяч нових фізичних осіб-підприємців. Жіноча частка серед усіх новостворених ФОПів досягає 61%. Найвищий показник жінок-підприємців спостерігається в Сумській, Полтавській та Хмельницькій областях.