Банкір поділився своїми очікуваннями стосовно валютного курсу долара і євро після новорічних свят.

У квітні ситуація на валютному ринку України зазнала змін, і після Великодніх свят на неї впливатимуть як сезонні, так і системні економічні чинники.
Цю інформацію озвучив Тарас Лєсовий, керівник департаменту фінансових ринків та інвестицій Глобус Банку, повідомляє "РБК-Україна".
За словами банкіра, Національний банк продовжить контролювати ринок, дотримуючись політики "керованої гнучкості". Це означає, що значних коливань курсу очікувати не варто - зміни будуть помірними і стабільними.
НБУ, як було зазначено, реалізує монетарну політику, орієнтовану на контроль інфляційних процесів та підтримку гривні, що безпосередньо позначається на валютному курсі.
Банкір Лєсовий також зазначив, що напередодні Великодня обсяги готівкової валюти на ринку підвищилися на 10-15%, оскільки багато людей обирають обмінювати свої валютні заощадження, щоб підготуватися до святкувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара зростатиме, поки йде війна
Одночасно в економічній сфері спостерігається пожвавлення - зокрема, розпочинається посівна кампанія, що, у свою чергу, також вплине на валютні коливання.
За його оцінками, впродовж тижня після свят (21-27 квітня) ситуація на валютному ринку залишатиметься стабільною. Очікується, що курси міжбанку та готівкового ринку практично не відрізнятимуться, а попит і пропозиція будуть збалансованими.
Що стосується євро, його обмінний курс буде визначатися світовим співвідношенням до долара, яке в даний час підлягає коливанням через економічну невизначеність на глобальному рівні та політичні рішення основних країн.
Незважаючи на це, долар продовжує бути провідною валютою у світі, тому теперішні коливання курсів слід розглядати як явище, що має тимчасовий характер, зазначив Лєсовий.
Готівкові курси: 40,8-41,3 гривні за долар.
Відмінності між курсами є або зовсім незначними, або практично відсутніми.
Курсові коливання протягом тижня - у межах 1-1,5%.
В результаті, валютний ринок, ймовірно, зберігатиме свою стабільність, а Національний банк продовжить швидко реагувати на зміни, щоб уникнути різких флуктуацій.