Новини світу фінансів

Банки змінять процентні ставки за депозитами: які умови очікують українців?

У найближчі тижні українські банки мають намір трохи підвищити відсоткові ставки на депозити в гривні. Це може призвести до того, що максимальні ставки за вкладами сягнуть 14-17%. Проте середні відсоткові ставки на депозити зростуть не так суттєво, як облікова ставка НБУ, яка була підвищена одразу на 1 відсотковий пункт.

Про це інформували представники фінансових установ, як зазначає видання "Мінфін". "Хоча й існує ймовірність підвищення ставок по депозитах, важливо врахувати, що це, по-перше, зазвичай не відбувається миттєво після підвищення облікової ставки, а відбувається поступово. По-друге, зростання не буде таким значним, як зміна облікової ставки", - підкреслив Сергій Гнезділов, представник Радабанку.

Аліна Компанець з Юнекс Банку повідомила, що в найближчі два-три тижні ставки на тримісячні депозити в середніх і малих банках можуть піднятися на 0,5-1%. За її оцінками, максимальна прибутковість за такими депозитами буде коливатись в межах 16-17% річних.

У Кристалбанку вважають, що збільшення відсоткових ставок не буде таким значним. "Це буде скоріше коригування, ніж суттєві зміни. Загалом банк планує залишити відсоткові ставки в межах максимально можливих 16% річних у гривні", - повідомили у фінустанові.

У той же час, керівник Дмитро Замотаєв з Глобус Банку повідомив OBOZ.UA, що в найближчі кілька тижнів прибутковість "короткострокових депозитів" складе 11% (+1 відсотковий пункт), вкладів на 9 і 12 місяців - до 12%, а для депозитів терміном від 1 року і більше - до 14% річних.

"Нова прибутковість депозитів для фізичних осіб враховуватиме як грудневі, так і січневі зміни ставки за тримісячними депозитними сертифікатами. Однак пріоритетом для вкладників залишатимуться саме довгострокові депозити, прибутковість за якими дозволяють не лише вберегти кошти від знецінення, а й отримати пасивний прибуток у розмірі до 4%", - вважає Замотаєв.

З ним не погоджується Ірина Стрепетова із Сенс Банку. За її словами, одними з найпопулярніших вкладів у багатьох банках залишаються все ж тримісячні депозити. А ось "довгих" розміщень зараз небагато, зазначає банкірка.

"Сьогодні клієнти визначають пріоритети терміновості, беручи до уваги період прогнозування витрат, рівень інфляції, курс долара США та його коливання як орієнтири для оцінки вартості ресурсів. Відповідно до цих умов, більшість клієнтів готові вкладати кошти у гривні на термін від трьох до шести місяців. У нинішніх реаліях вкрай важко переконати клієнтів інвестувати свої заощадження в національній валюті на строк більше року", - зазначила вона.

Як повідомляли в OBOZ.UA, в Україні з 1 лютого діють нові обмеження на карткові перекази. Без необхідності надавати офіційні довідки про доходи, українці зможуть відправляти до 150 тисяч гривень на місяць (для клієнтів з низьким і середнім ризиком). Для тих, кого банк класифікує як клієнтів з високим ризиком (наприклад, державних службовців або осіб, які часто проводять підозрілі фінансові операції), максимальний ліміт становитиме 50 тисяч гривень на місяць.

Читайте також