Незвичайна ситуація з валютними коливаннями. Громадяни України обмінюють свої заощадження в доларах на євро, які також зберігаються в "підматрацному" сховищі, -- зазначає інвестиційний банкір.

В Україні на валютному ринку спостерігається незвичайна ситуація: курс гривні на чорному ринку перевищує офіційний.
Резервний статус долара може відійти в історію, інфляційні очікування американців досягли 40-річного максимуму, а курс євро до долара залишається стабільним. Про це в колонці для NV написав Сергій Фурса, інвестиційний банкір, заступник директора Dragon Capital.
На його думку, тривогу щодо майбутнього американської валюти почали відчувати й українці.
"На ранок п'ятниці, 18 квітня, курс долара на чорному ринку встановився на рівні 41,1 гривні, тоді як офіційний курс становить 41,4 гривні за долар," -- повідомив Фурса.
За його словами, ця ситуація стосується тільки долара і прямо дзеркалить ситуацію з чорним ринком євро.
"Схоже, що виною тому не тільки аграрії та їхні мішки з доларами. Виглядає так, що українці, як прості громадяни, так і трудівники сірої економіки, які зазвичай запасалися доларами, відчули, куди дме вітер у світі, і почали міняти свої підматрацні долари на підматрацні євро", -- вважає експерт.
Він також згадав рішення НБУ про збереження облікової ставки на рівні 15,5%.
"Імовірно, [НБУ дав] зрозуміти, що етап зростання вартості грошей в економіці добіг кінця," -- висловив думку Фурса.
Як повідомлялося, Нацбанк водночас погіршив і прогноз зростання ВВП України у 2025 році, знизивши його з 3,6% до 3,1%; і прогноз зростання інфляції, підвищивши його з 8,4% до 8,7% за підсумками року.
Також було зазначено, що Національний банк України розглядає можливість переходу на євро щодо валютних інтервенцій, хоча наразі основною валютою для цих операцій залишається американський долар.
Раніше Голова НБУ Андрій Пишний заявляв, що в структурі міжнародних резервів України частка активів у доларах США становить 82,8% і Нацбанк поки що не планує змінювати цю структуру.