Аналітики переглянули курс долара щодо гривні, спираючись на "індекс Біг Мака".

Гривні, долари та "Біг Мак". Зображення - unian.net
Як повідомляє "Kreschatic", посилаючись на аналітиків британського журналу The Economist, було оновлено обчислення "індексу Біг Мак" — неформального способу визначення реального валютного курсу, заснованого на вартості одного з найвідоміших бургерів у світі.
За липневими оцінками, українська гривня знову демонструє значну недооціненість. Наприклад, якщо вартість "Біг Маку" в США становить 6,01 долара, а в Україні — 132 гривні, то справедливий курс долара, виходячи з цих цін, має бути приблизно 21,96 гривні. Проте на момент аналізу реальний обмінний курс становить 41,86 гривні за долар (згідно з даними Національного банку України), що свідчить про недооціненість національної валюти на 47,5 відсотка.
На підставі вищеописаного показника, гривня посідає 8 позицію серед найбільш малооцінених валют планети. Більш занижені оцінки валют зафіксовано у єгипетського фунта (-57,9 відсотка), індонезійської рупії (-57 відсотка), індійської рупії (-56,2 відсотка), тайванського долара (-55,7 відсотка), в'єтнамського донга (-51,6 відсотка), філіппінського песо (-50,4 відсотка) та південноафриканського ранда (-49,8 відсотка).
Таким чином, попри офіційний курс НБУ, за версією "індексу Біг Мака" реальна купівельна спроможність гривні залишається істотно заниженою.
У попередніх статтях ми розглядали специфіку оподаткування доходів українців, отриманих за межами країни.