Новини світу фінансів

Американський інвестор має намір придбати "Північний потік 2".

Лінч вважає, що купівля газопроводу - унікальна можливість контролювати постачання енергії до Європи

Американський інвестор Стівен Лінч подав запит до уряду США з проханням надати йому дозвіл на участь в аукціоні з придбання газопроводу "Північний потік 2", коли той стане доступним для торгів.

Інформація. Цю новину повідомляє The Wall Street Journal.

У лютому 2024 року журналісти виявили, що Лінч звернувся до Міністерства фінансів США з проханням про дозвіл на проведення переговорів з особами, які підпадають під санкції. У його листі вказується, що в січні 2025 року в рамках банкрутства компанії-оператора "Північного потоку" настане час для реструктуризації її боргових зобов'язань або ж ліквідації.

Лінч висловлює думку, що після закінчення конфлікту між Україною і Росією, а також її колишніми європейськими партнерами, може з'явитися спокуса відновити експлуатацію трубопроводу, не зважаючи на те, кому він належить.

Згідно з інформацією, наданою джерелами WSJ, Лінч впевнений, що зможе придбати оператора, чия вартість становить близько $11 мільярдів, "за безцінь".

На його думку, багато інвесторів не братимуть участь у торгах через геополітику, а інші не відповідатимуть інтересам США.

Придбання газопроводу є "винятковим шансом управляти енергетичними поставками до Європи в останні часи використання викопного пального", зазначив у своєму інтерв'ю Стівен Лінч.

До того ж володіння "Північним потоком" забезпечить США важіль на мирних переговорах з росією, вважає він.

WSJ характеризує 57-річного Лінча, який провів близько двох десятиліть у Москві, як підприємця, що успішно придбав низьковартісні російські активи та здобув визнання як один із небагатьох американських інвесторів, які вміють орієнтуватися в складних бізнесових і політичних умовах. У 2022 році Міністерство фінансів США надало йому дозвіл на купівлю швейцарської "дочки" Сбербанку після введення санкцій проти головної компанії.

У 2007 році компанія, що мала зв'язки з Лінчем, придбала Yukos Finance — дочірню компанію ЮКОСу, відповідальну за управління міжнародними активами, заплативши більше $2 мільярдів, але з істотною знижкою.

Крім того, Лінч зробив істотний внесок у президентську кампанію Дональда Трампа, виділивши понад $300 тисяч прореспубліканським комітетам.

22 лютого 2022 року, внаслідок оголошення путіна про визнання самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", Німеччина призупинила процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який так і не запрацював. Наступного дня президент США Джо Байден запровадив санкції проти компанії Nord Stream 2 AG, що є оператором цього трубопроводу.

Від моменту подання заяви про банкрутство компанії, процедура неодноразово відкладалася за її запитом. Останній раз це сталося в червні 2024 року, коли швейцарський суд вирішив перенести слухання щодо банкрутства до січня 2025 року. Після оголошення банкрутства оператора планується виставлення активів на аукціон.

Фонові відомості. Нещодавно німецьке видання Spiegel повідомило, що Україна, за чутками, розглядала можливість підриву не лише "Північних потоків", але й "Турецького потоку". У статті йдеться про те, як оперативна група тривалий час шукала і, зрештою, знайшла спосіб підірвати трубопроводи, що знаходяться на значній глибині.

Читайте також